18.4.2019 Literární čtvrtek ve znamení hororu

Loading Map....

Datum / čas
Date(s) - 18/04/2019
19:00

Místo konání
Galerie výtvarného umění v Ostravě

Kategorie


Linhart a Jiroušek pobesedují o hororu

Srdečně zveme na setkání s českým básníkem, esejistou, performerem a výtvarníkem Patrikem Linhartem, který vystoupí společně s filmovým kritikem a publicistou Martinem Jirouškem v nepravidelném cyklu besed nazvaném Horor v literatuře. Pořad se uskuteční v rámci pravidelných Literárních čtvrtků v ostravském Domě umění 18. dubna od 19 hodin. Volný cyklus se věnuje takzvané okrajové kultuře, která se za dobu několika staletí stala velmi populární a vlivnou i v oblasti takzvané vysoké kultury. Po besedě bude následovat Linhartovo autorské čtení z nedávno vydané knihy měsíčních povídek Jáma a rypadlo.

Patrik Linhart (*1975, Duchcov) je český básník, esejista, performer a výtvarník. Vystudoval ekonomii a pracoval jako učitel, sociální pracovník a novinář. Zabývá se např. literaturou fin de siécle, hororu a vexilologií. Pracuje jako editor, publicista a korektor. Literární recenze, eseje a glosy publikuje v časopisech Tvar a Host. Jeho tvorbu definuje prožitek severních Čech, imaginace a patafyziky. Linhartovy texty zhudebnily teplické punkové a industriální kapely.

Martin Jiroušek (1973) je absolvent Univerzity Palackého v Olomouci. Od 90. let minulého století se věnuje popularizaci hororu v českém prostředí pomocí článků nebo komponovaných pořadů a přednášek. Vedle literatury se zaměřuje zejména na oblast filmu. V roce 2015 vydal v Protimluvu studii Černý bod – historie hororu v českých zemích.

Post Author: namornik