Leden-únor 2020: Výstava V okně – poezie Zity Malaníkové

Milí přátelé,

s radostí bychom vás rádi pozvali na prohlídku výstavy V okně u nás ve Vonoklasech (Na Vysoké I č.e.029). Tentokrát se můžete těšit na kouzelnou poezii básnířky, textařky a naší kamarádky Zity Malaníkové!
Výstava, kterou dnes pod modrým nebem doslova na objednávku otevřel kurátor výstavy, kohout Bělásek se svými 13 ženami, potrvá po celý leden 2020 – a to ve dne i v noci!

A co nám o sobě Zita prozradila?

„Básnění mě provází od dětství, ať už v podobě veršů, písňových textů. V dřívějších letech jsem i hodně kreslila, ale tahle Múza se ode mě nějak postupem času vzdálila, ale obrazotvornost zůstala v básních společně se zvukomalebností přítomná.
Studovala jsem divadelní vědu na filozofické fakultě MU Brno.
Jsem členkou Obce spisovatelů, autorka zastupovaná OSA, Dillia, vydala jsem sbírky básní- Hledání modrého květu, Putování za oázou, audio knihu – Uprostřed duhy. Divadlo Agadir podle mých knih připravilo scénické čtení Pod trnovníkem snu.
Publikování v mezinárodní antologii 7 věků ženy, projekt proti domácímu násilí, ve spolupráci s Kruhem bezpečí. (Natálie Nera)
Pravidelně veřejně vystupuji se svou tvorbou, publikuji v mnoho let v almanaších. Mé básně recitoval např. i Mirek Kovářík.
Za své básně jsem získala několik ocenění u nás i v zahraničí.
Některé mé verše byly přeloženy a publikovány v Anglii,Polsku,Rusku, Švédsku, Bulharsku, Rumunsku.
Jako textařka spolupracuji s několika interprety. V loňském roce vydala kapela Marek Dusil Blend album, na kterém je i můj song Z hodiny na hodinu.
Bydlím střídavě v Praze a na chalupě v Luhačovicích“

 

 

 

Autor příspěvku: namornik